Юрій Тумашевич: «Ми повинні брати приклад із країн Західної Європи та рухатись у напрямку енергонезалежності»

«Компанія Ензим» долучиться до проведення «Alternative Energy Week» у Києві, взявши участь у профільній конференції «Energy for Industry 2017». Про участь у конференції, виробництво власного біогазу, який «Компанія Ензим» отримує в результаті очищення стоків, а також перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні, розповів інженер з охорони навколишнього середовища підприємства Юрій Тумашевич.

AEW: Пане Юрію, розкажіть про діяльність «Компанії Ензим»?

Юрій Тумашевич: «Компанія Ензим» – найбільший виробник дріжджів в Україні із понад 15-річним досвідом очищення стічних вод. Із них близько 13 років – підприємство отримує власний біогаз, який використовує для потреб виробництва. І такий захід – чудовий спосіб поділитися успішним досвідом з іншими компаніями.

AEW: Розкажіть більше про унікальний проект, який будете представляти на конференції?

Юрій Тумашевич: Ми будемо презентувати наш інноваційний проект sз використання «зелених» технологій на підприємстві.

Реалізовувати екологічний проект із будівництва очисних споруд «Компанія Ензим» почала ще з початку 2000-х років. Сьогодні це сучасний комплекс, що є єдиним за масштабом на території Західної України, який застосовує біологічні методи очищення стоків за світовими технологіями. За цей час наша компанія інвестувала в цей проект близько 11,5 млн євро. Це, зокрема, дозволяє нам виробляти власний біогаз і таким чином економити близько 70% природного газу.

Ми ніколи не зупиняємось на досягнутому і продовжуємо інвестувати в модернізацію установки. Скажімо, зараз тестуємо нове пілотне мембранне обладнання, а в разі успішності, закупимо робочу версію, вартістю близько 1,3 млн євро. Таке інвестування дозволить нам ще більше поглибити очищення стоків.

AEW: Які, на Вашу думку, перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні?

Юрій Тумашевич: Вважаю, що перехід на альтернативні джерела енергії – це, насамперед, енергетична незалежність, бережливе ставлення до довкілля і наш депозит для майбутніх поколінь. Розвиваючи альтернативні джерела енергії в Україні, ми застраховуємо себе на майбутнє від проблем із пошуком джерел постачання та коливаннями в ціновій політиці. Ми повинні брати приклад із країн Західної Європи та рухатись у напрямі енергонезалежності.

Підприємствам необхідно модернізувати виробництва та встановлювати енергоощадне обладнання. «Компанія Ензим» зробила для себе такі висновки ще 16 років тому, реалізувавши свій великий екологічний проект. І завдяки цьому ми маємо можливість використовувати на 70% менше природного газу заміщаючи його біогазом.

AEW: Ваші очікування від конференції з альтернативної енергетики «Alternative Energy Week»?

Юрій Тумашевич: Завдяки формату цієї конференції, такі підприємства як «Компанія Ензим» мають змогу обмінятись практичним досвідом у сфері альтернативної енергетики, розповісти про переваги та недоліки технологій і, найголовніше, – показати приклад для наслідування іншим компаніям.

Детальніше про це на сайті Alternative Energy Week.

Share Button