ТОП-10 подій фестивалю LvivMozArt-2018 у відеощоденнику

«Компанія Ензим» створила відеощоденник другого міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Сюди увійшло 10 відео різних подій фестивалю. LvivMozArt зібрав кращих музикантів, солістів, режисерів України та світу у Львові. Вперше в Україні під час фестивалю прозвучала оригінальна скрипка самого Вольфганга Амадея Моцарта – Costa Violine.

«Компанія Ензим» інвестує в різні соціальні та культурні проекти, які підтримують громаду міста, розвивають Львів та піднімають його репутацію.

Відеощоденник LvivMozArt – це один з проектів «Компанії Ензим». Його мета зберегти найцікавіші моменти фестивалю класичної музики.

«Компанія Ензим» вдруге підтримує LvivMozArt як срібний партнер фестивалю: “Для нас підтримка LvivMozArt – це природна річ, тому що ми – львівська компанія з глибокими коренями. Для нас дуже важливо, щоб у Львові було створене середовище комфортного міста для життя, культурно багатого, яким можна пишатися і в якому приємно жити”, – розповіла Олена Вовк, генеральний директор «Компанії Ензим».

Відкривав LvivMozArt концерт симфонічної та вокальної музики за участі молодіжного оркестру INSO-Lviv, зірок світової опери Ноела Боулі та Софії Соловій.

Другий день фестивалю відбувся в Свірзькому замку з постановкою опери “Алкід” авторства українського композитора Дмитра Бортнянського. Для фестивалю оперу готував німецький режисер Андреас Вайріх.

Для концерту третього дня LvivMozArt була створена унікальна відеоінсталяція з ілюмінацією та графікою. Симфонічний концерт «Моцарт у дзеркалі сучасності» виконували відомі молоді музиканти Європи Тобіас Фелдман та Мюріель Разаві (США–Іран).

Виконання «Реквієму» у Соборі святого Юра Ксавер прагнув зробити щорічним. Пройшло 192 роки, і Львів відродив традицію видатного композитора.

Гала-концерт п’ятого дня фестивалю присвячений коханню, яке затримало Франца Ксавера Моцарта у Львові на чверть століття. Жозефіна Бароні фон Кавалькабо стала музою для Ксавера, якій він присвятив свою творчість і життя.

Ще один фестивальний день дав можливість почути австрійський оркестр «Con Fuoco». Програма «Австрійський концерт» засвідчила особливий зв’язок між Віднем і Львовом та спільну історію цих міст.

LvivMozArt підготував музичну програму для дітей. «Знайомство з оркестром» – це концерт та спільне музикування всіх охочих разом з учасниками Молодіжного симфонічного оркестру. Юні таланти показали, що в України є гарне музичне майбутнє.

Концерт у трамвайному депо Lem Station, присвячений 125-річній історії талановитої родини Моцартів. У Вольфганга Амадея був видатний батько Леопольд – педагог і композитор, талановита сестра Наннерль, яка концертувала усією Європою, та син Франц Ксавер, який писав власні твори та поширював творчість батька.

Передостаннього дня фестивалю у виконанні юних музикантів Молодіжного симфонічного оркестру прозвучав Eco-symphony concert. З ними виступили знамениті солісти – скрипалі Марко Комонко і Валерій Соколов та перкусіоністка Віві Вассилєва. Музика – це мова, якою можна говорити про найважливіші проблеми – екології та стихійних лих.

Родзинкою концерту-закриття фестивалю стала оригінальна скрипка самого Вольфганга Амадея Моцарта – Costa Violine. Вперше в історії вона гостює в Україні. Це велика честь та показник довіри і визнання музичним світом культури нашої країни.

Твори батька та сина Вольфганга Амадея й Франца Ксавера Моцартів, а також Фелікса Мендельсона звучали у виконанні австрійського скрипаля Франка Стадлера.

LvivMozArt набирає обертів – збільшується кількість локацій та форматів, музичних творів і виконавців. Культурний, духовний, емоційний розвиток Львова – головна мета таких фестивалів.

Share Button