«Те, що ми побачили в «Компанії Ензим» – вражає», – Штефан Веґерт, експерт німецької компанії DREBERIS

Комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» продовжує зацікавлювати іноземні делегації, які відвідують підприємство задля обміну досвідом. Нещодавно на виробництві «Компанія Ензим» побували німецькі фахівці з комунального водного господарства – представники Дрезденського технічного університету та компанії DREBERIS.  

Німецькі експерти побували на підприємстві вперше, однак з представниками DREBERIS спеціалісти «Компанії Ензим» познайомилися раніше у Мюнхені на міжнародній виставці IFAT.

На підприємстві «Компанія Ензим» німецькі фахівці дізналися про сучасні технології, залучені на комплексі, а також побачили роботу нової технологічної лінії поглибленого очищення стоків.

«Компанія Ензим» цікава нам тим, що тут великий та потужний процес очищення стічних вод. Щодо оцінки цього комплексу – в мене немає слів. Можна лише привітати цю компанію. Власне привітати з тим, що підприємство має настільки оснащений комплекс очисних споруд, який повністю технічно відповідає нашим масштабам. Ми не бачили схожих проектів, і я думаю, що в Україні наразі не буде подібних комплексів. На сьогодні «Компанія Ензим» зробила вже дуже багато для очищення своїх стічних вод, тому неможливо вимагати більшого», – розповів Маркус Анерт, співробітник Інституту комунального водного господарства Технічного університету Дрездена.

У вересні відбулося вже три подібні візити на підприємство. Його також відвідували французькі фахівці компанії Egis та учасники форуму «Енергоефективність на муніципальному рівні».

Штефан Веґерт, заступник директора німецької компанії DREBERIS (Дрезден), який вже 10 років працює в Україні, особливо у водному секторі, познайомився з представниками «Компанії Ензим» на міжнародній виставці IFAT. Відтак захотів побачити очисні споруди підприємства на власні очі.

«Проекти, які ми супроводжуємо в Україні, стосуються здебільшого комунальних стічних вод. А те, що ми побачили в «Компанії Ензим» – вражає. Весь процес очищення стічних вод тут на дуже високому технічному рівні. Це те, чого так бракує комунальному господарству України. За останні 10-12 років «Компанією Ензим» було дуже багато інвестовано в цей комплекс. І результат такої інвестиції, як бачимо, дуже добрий», – зазначив Штефан Веґерт.

Компанія DREBERIS сподівається, що матиме нагоду для подальшої співпраці з «Компанією Ензим».

«Ми зацікавлені підтримувати коорепаційні проекти між «Компанією Ензим» та німецькими підприємствами, тому залучили технічного представника університету Дрездена. Сподіваємося, що в майбутньому вдасться продовжити співпрацю», – додав Штефан Веґерт.

Надалі комплекс очисних споруд, які експлуатує підприємство, збільшуватиме свої потужності. Вже за місяць «Компанія Ензим» планує запустити другий анаеробний реактор.

«Ми стали прикладом того, як можна використати в українських реаліях технології, що вже давно відомі та експлуатуються в Європі, – пояснив Микола Шустер. – У галузі очищення стоків ми все частіше ділимося власним досвідом. І маємо щоразу більше іноземних візитів з метою ознайомитись з унікальним комплексом очисних споруд, який діє на нашому підприємстві. Зауважу, що гості позитивно вражені тими заходами, які ми вже реалізовуємо. Збільшення кількості таких візитів зумовлено тим, що це унікальний досвід для України, який, сподіваюсь, буде тільки поширюватися і помножуватися»,

 

Share Button