Світле майбутнє. На дріжджовому заводі встановлюють екологічні лампи

На підприємстві «Компанія Ензим» триває заміна звичайних люмінісцентних ламп на світлодіодні. Для цього енергетики дріжджового заводу встановлюють спеціальні кріплення високо під стелею виробничого цеху. LED-лампи мають довший термін експлуатації – 40-50 тисяч годин та не завдають шкоди природі.

«Наше підприємство налаштоване на впровадження новітніх технологій. Це дозволяє зекономити затрати на електроенергію, обслуговування освітлювальних мереж та зберегти екологію, адже на відміну від люмінесцентних, LED-лампи не містять ртуті», – розповідає головний енергетик ПрАТ «Компанія Ензим» Юрій Наливайко.

Проект із заміни ламп на підприємстві почали впроваджувати нещодавно, тому поки що тут облаштували трохи більше сотні світлодіодних світильників.

«Ми почали заміну лампочок з виробничих цехів, тому що тут рівень освітленості має важливе значення як для виробництва продукції, так і для персоналу, але надалі ми плануємо повністю замінити всі світильники на світлодіодні. Вони менш чутливі до перепаду напруг, можуть нормально працювати при напрузі від 165 вольт і до 140-150-ти. Тобто за всіх можливих коливань, які є в наших мережах», – продовжує Юрій Наливайко.

У цеху шумно – працює техніка. Робот-автомат складає картонні коробки з продукцією. Двоє працівників, пристебнутих захисними ременями, встановлюють під стелею довгу залізну планку, на якій кріпитимуться LED-лампи. Юрій Наливайко каже, що вартість світлодіодних ламп окупиться, адже вони мають багато переваг.

«Сама технологія світлодіодних світильників передбачає довший термін експлуатації. Тобто ресурс напрацювання звичайної лампи денного світла – вісім тисяч годин. А світлодіодних ламп, як заявляють виробники, – 40-50 тисяч годин. Тобто за рахунок тільки того, що треба рідко міняти світильники – це дає додаткову економію коштів на обслуговування освітлювальної мережі. Крім того, при тому ж світловому потоці LED-лампи споживають вдвічі менше електроенергії, що теж забезпечує значну економію».

Підприємство надає перевагу світлодіодним лампам українського виробництва. Це не лише підтримка вітчизняного виробника, але й, знову ж таки, економія. Українські LED-лампи вдвічі дешевші за імпортні та, водночас, не поступаються якістю, яка відповідає закордонним зразкам.

«Ми свідомі того, щоб рухатися шляхом енергозбереження та впровадження новітніх та екологічних технологій», – пояснив Юрій Наливайко.

Share Button