Секрети приготування смачної паски

Лічені дні залишилися до Великодня – саме час для приготування святкових смаколиків. А щоб паска вийшла красивою і смачною, потрібно дотримуватися не лише рецепту, але й знати кілька корисних кухонних секретів.

Рецептами та корисними порадами для випечення смачної паски поділився Інноваційний центр хлібопечення «Компанії Ензим» «Хлібний дім».

«Тісто для паски любить тепло і  боїться протягів, тому про це потрібно подбати заздалегідь, – розповідає Лариса Шишак, керівник Інноваційного центру хлібопечення «Хлібний дім». – Тісто потрібно ретельно вимісити, поки воно не перестане  прилипати  до рук».

Перед тим, як сформувати буханці, дочекайтеся, коли тісто «виросте».

«Пам’ятайте, воно повинне підходити тричі: перший раз підходить розчина; другий – коли ви додали до неї всі інгредієнти; третій – коли тісто вже в формах. Самі ж форми для випічки пасок потрібно заповнити лише на 1/3 їх висоти. А перед випічкою духовку необхідно добре прогріти», – ділиться Лариса Шишак.


Якщо ви ще не вирішили, яку паску спечете до Великодня або хочете спробувати щось нове, пропонуємо 16 смачних рецептів!

Паска Львівська

Тісто: 7 скл. борошна в/г; 70 г львівських дріжджів пресованих; 1 ч. л. солі; 2 скл. молока; 8-10 яєць; 250 г цукру; 250 г масла; 1 пакетик ванільного цукру; 50 г коньяку; шкірки лимона і апельсина.  

Половину борошна перемішати з розчиненими в теплому молоці дріжджами і залишити, щоб розчина підійшла. Яйця розтерти з цукром, ванільним цукром і сіллю. Шкірки лимона і апельсина дрібно порізати. До розчини додати коньяк, яєчну суміш, нарізані шкірки, решту борошна і місити тісто.

Наприкінці додати розтоплене масло і дуже добре вимісити. Накрити, залишити, щоб тісто підійшло.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2 рази, поділити його і викласти у форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити маслом чи маргарином і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Форми з тістом поставити в тепле місце на 60-70 хв., щоб тісто підійшло.

Поверхню змастити жовтками. Випікати при температурі 180-200оС протягом 30-60 хв. (залежно від маси виробу).

Паска Шафранова

Тісто: 1200 г борошна в/г; 70 г львівських дріжджів пресованих; 1,5 скл. молока; 1 ч. л. солі; 300 г масла або маргарину; 10 яєць; 1 скл. цукру; 1 ч. л. шафрану; 0,5 шт. горіха мускатного; 4 ст. л. родзинок; 4 ст. л. кураги січеної;

4 ст. л. коньяку; цукрова пудра.

           Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло підігріти, але не розтоплювати. Родзинки промити в гарячій воді і підсушити, курагу порізати, мускатний горіх натерти на тертці.

З усієї кількості  дріжджів, молока і половини борошна замісити розчину. Накрити і поставити в тепле місце на 1 год.

Яйця  розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, шафран, мускатний горіх і решту борошна. Місити тісто. Наприкінці додати масло, родзинки, курагу, коньяк і ретельно вимісити. Накрити серветкою і поставити на 1 годину в тепле місце.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 раза, поділити його на шматки і викласти в форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити маслом чи маргарином і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 1 –1,5 год., щоб  добре підійшло. Змастити поверхню збитим яйцем і випікати в духовці при температурі 190-2000C протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, накрити і дати вистигнути. Поверхню посипати цукровою пудрою.

Бабусина Паска

Тісто: 1 кг борошна в/г; 1 пачка дріжджів «Формула 42»; 300 мл молока; 100 г масла; 200 г цукор; 6  жовтків; 4 білки; 1 ч. л. солі; 200 г родзинок; 0,5 ч. л. кардамону меленого.

Оздоблення: 3 ст. л. подрібненого (або пластинками) мигдалю, 2 білки, 50 г цукрової пудри.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло підігріти, але не розтоплювати. Родзинки промити в гарячій воді і підсушити. До борошна додати розведені в молоці дріжджі, цукор, сіль і замісити тісто. Потім додати масло, жовтки, збиті в піну білки, родзинки, кардамон. Тісто ретельно вимісити, накрити серветкою і поставити в тепле місце. Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2 рази, поділити його на частини і викласти у форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити маслом чи маргарином і застелити дно і боки папером, котрий також необхідно змастити.  Папір обсипати мигдалем. Форми з тістом поставити в тепле місце на 60-70 хв., щоб тісто підійшло. Випікати при температурі 190-200° С протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Білки збити з цукровою пудрою в піну, змастити нею випечені паски, поставити у вимкнену, але ще теплу духовку, щоб підсохли.

Макова Паска

Тісто: 500 г борошна  в/г; 1 пачка дріжджі «Формула 42»; 50 мл молока; 100 г масла; 250 г цукру; 4-5 яєць; 200 г сметани; 1 ч. л. солі; 2 ст. л. маку меленого; 1 пакетик ванільного цукру; цедра лимона.

Помадка: 200 г цукру; 1 ч. л. сухої розчинної кави; 1/2 ч. л. какао; 1/2 ст. л. оцту; 5 ст. л. гарячої води; 1 ч. л. вершкового масла.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло підігріти, але не розтоплювати. Мак змолоти на кавомолці.

До борошна додати розведені в молоці дріжджі, сметану, цукор, сіль і замісити тісто. Потім додати масло, яйця, цедру лимона, ванілін та мак. Тісто ретельно вимісити. Накрити серветкою і поставити в тепле місце. Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2 рази, поділити його і викласти у форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити маслом чи маргарином і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Форми з тістом поставити в тепле місце на 60-70 хв., щоб тісто підійшло. Поверхню  обережно змастити збитим яйцем.

Випікати при температурі 170-190°С протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Готові вироби витягнути з форм, накрити і залишити, щоб вистигли. Холодні паски полити помадкою.

Помадку приготувати так: цукор змішати з розчинною кавою, залити гарячою водою, додати оцет, накрити і варити, періодично помішуючи. Якщо крапля сиропу, спадаючи з ложки, тягне за собою „нитку“, зняти з плити. Додати какао, вершкове масло і добре розтерти. Коли помадка почне гуснути, швиденько полити паски.

Паска Домашня здобна

Тісто: 1 кг борошна в/г; 80 г львівських дріжджів пресованих; 1/2 ч. л. солі; 350 г цукру; 300 г масла або маргарину; 15 жовтків; 1 скл. молока; 150-200 г родзинок; 1 пакетик цукру ванільного; цедра лимона.

Оздоблення: січені грецькі горіхи; цукрова пудра для посипання.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло розтопити. Жовтки відокремити від білків. Родзинки промити в гарячій воді і підсушити. Лимон облити окропом.

До розведених дріжджів додати решту молока та половину борошна, замісити розчину. Накрити серветкою і поставити в тепле місце на 1,5-2 год.

Жовтки розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, ванільний цукор, натерти цедру лимона, перемішати. Додати борошно і місити тісто. Наприкінці додати розтоплене масло і родзинки, ретельно вимісити. Накрити і поставити в тепле місце на 2-2,5 год.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 рази, поділити його на шматки і викласти в форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити маслом чи маргарином і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 1,5-2 год., щоб добре підійшло. Змастити поверхню збитим яйцем, посипати січеними горіхами і випікати в духовці при температурі 190-200°С протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, накрити і дати вистигнути. Верх посипати цукровою пудрою.

Паска Заварна

Тісто: 8 скл. борошна в/г; 2 скл. молока; 1,5 скл. цукру; 200 г масла або маргарину;          7 шт. яєць; 1 пачка дріжджів «Формула 42»; 0,5 скл. цукатів; 1 ч. л. солі; 1 пакетик ванільного цукру; цедра лимона; яйце для змащування; цукрова пудра; кольорова посипка.

Просіяти борошно, масло розтопити, жовтки відокремити від білків.

Закип’ятити молоко, додати 1 скл. борошна, ретельно вимішати, дати вистигнути до кімнатної температури. Жовтки розтерти з цукром, білки збити і вимішати з завареним борошном, дріжджами, цедрою, цукатами і ванільним цукром. Залишити в теплому місці на 30-40 хв. Потім до суміші додати масло, сіль, решту борошна і замісити м’яке тісто.

Накрити і поставити в тепле місце на 50-60 хв.

Потім тісто розділити на шматки, округлити кожен і покласти в форми, заповнивши їх на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити.

Форми з тістом поставити в тепле місце на 50-60 хв. Перед випіканням змастити яйцем, прикрасити кольоровою посипкою і випікати в нагрітій до температури 180-200оС духовці протягом 30-60хв. (залежно від маси). Готові паски посипати цукровою пудрою.

Паска Ромова

Тісто: 1 кг борошна в/г; 60 г львівських дріжджів пресованих; 1/2 ч. л. солі; 200 г масла або маргарину; 200 г цукру; 10 жовтків; 200 г родзинок; 2 склянки молока; 1 пакетик ванільного цукру (10 г); ромова есенція.

Помадка: 200 г цукру; 5 ст. л. води; 1/2 ст. л. оцту; 1 ч. л. вершкового масла; ромова есенція.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло розтопити. Родзинки помити в гарячій воді і підсушити. Жовтки відокремити від білків.

З усієї кількості молока, розведених дріжджів і половини борошна замісити розчину. Накрити і поставити в тепле місце на 2,5-3 год.

Жовтки розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, ванільний цукор, кілька крапель есенції, решту борошна і місити тісто. Наприкінці додати розтоплене масло, родзинки і ретельно вимісити.

Накрити і поставити в тепле місце на 1-1,5 год.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 рази, поділити його на шматки і викласти в форми. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Форми заповнити тістом приблизно на 1/3 їх висоти і залишити на 1-1,5 год., щоб тісто підійшло. Тоді змастити верх яйцем (можна тільки білком) і випікати в духовці при температурі 180-200оС протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, накрити і залишити, щоб вистигли. Холодні паски полити помадкою.

Помадку приготувати так: цукор залити гарячою водою, додати оцет, накрити і варити, періодично помішуючи. Якщо крапля сиропу, спадаючи з ложки, тягне за собою „нитку“, зняти з плити і добре розтирати. Коли сироп почне біліти, додати есенцію і вершкове масло, дуже швидко вимішати і вилити на паски.

Паска Традиційна

Тісто: 1 кг борошна в/г; 60 г львівських дріжджів пресованих; 2 скл. молока; 200 г цукру; 8 жовтків; 4 білки; 300 г масла або маргарину; 150-200 г родзинок; 1/2 ч. л. солі; 3 ст. л. коньяку; 1 пакетик ванільного цукру (10 г); цедра лимона; цукрова пудра для посипання.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло розтопити. Жовтки відокремити від білків. Родзинки помити в гарячій воді і підсушити. Лимон облити окропом.

З усієї кількості молока, розведених дріжджів і половини борошна замісити розчину. Накрити і поставити в тепле місце на 2,5-3 год.

Жовтки розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, ванільний цукор, натерти цедру лимона, перемішати. Додати борошно і місити тісто. Білки збити в піну, додати до тіста і місити. Наприкінці додати розтоплене масло, родзинки, коньяк і ретельно вимісити. Накрити і поставити в тепле місце на 1-1,5 год.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 рази, поділити його на шматки і викласти в форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 1-1,5 год., щоб добре підійшло. Змастити поверхню збитим яйцем і випікати в духовці при температурі 180-200оС протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, накрити і дати вистигнути. Верх посипати цукровою пудрою.

Паска з корицею

Розчина: 500 г борошна в/г; 1 пачка дріжджів «Формула 42»; 2 скл. молока.

Тісто: 750 г борошна в/г; 0,5 пачки дріжджів «Формула 42»; 1 ч. л. солі; 1 скл. молока; 200 г масла або маргарину; 6 яєць; 1,5 скл. цукру; 0,5 ч. л. кориці; декоративна посипка.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло нагріти, але не топити.

Замісити розчину, накрити і поставити в тепле місце на 1,5 –2 год.

Яйця розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, решту борошна, дріжджів і молока. Місити тісто. Наприкінці додати масло і корицю, ретельно вимісити. Накрити і поставити на 60-70 хв. в тепле місце.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 раза, поділити його на шматки і викласти в форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 60-70 хв., щоб  добре підійшло. Змастити поверхню збитим яйцем і випікати в духовці при температурі 190-200 оС протягом 30-60 хв.(залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, поверхню змастити яйцем і присипати декоративною посипкою.

Паска Горіхова

Розчина: 600 г борошна в/г; 1 пачка дріжджів «Формула 42»; 2 скл. молока.

Тісто: 500 г борошна в/г; 0,5 пачки дріжджів «Формула 42»; 1 ч. л. солі; 200 г

масла або маргарину; 5 шт. яєць; 1 скл. цукру; 4 ст. л. різаних горіхів; цедра лимона; цукрова пудра.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло нагріти, але не топити, горіхи нарізати, лимон облити окропом.

Замісити розчину, накрити і поставити в тепле місце на 2-2,5 год.

Яйця розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, решту борошна, дріжджів і молока. Місити тісто. Наприкінці додати масло, нарізані горіхи, цедру і ретельно вимісити. Накрити і поставити на 1 год. в тепле місце.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 раза, поділити його на шматки і викласти в форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 50-60 хв., щоб  добре підійшло. Змастити поверхню збитим яйцем, посипати нарізаним горіхом з цукром. Випікати в духовці при температурі 190-200 оС протягом 30-60 хв.(залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, накрити і дати вистигнути. Зверху посипати цукровою пудрою.

Паска на жовтках

Розчина: 150 г борошна в/г; 50 г львівських дріжджів пресованих; 1 скл. молока.            

Тісто: 700-750 г борошна в/г;  1 ч. л. солі; 200-250 г масла або маргарину; 8 шт. жовтків; 1 скл. цукру; 1 пакетик ваніліну; 3 ст. л. родзинок; 3 ст. л. цедри апельсина та лимона.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло нагріти, але не топити. Родзинки промити в гарячій воді і підсушити. Шкірку апельсина і лимона нарізати.

Замісити розчину, накрити і поставити в тепле місце на 1 год.

Жовтки  розтерти з цукром і вилити в розчину, додати сіль, решту борошна. Місити тісто. Наприкінці додати масло, родзинки, ванілін, шкірки лимона і апельсина, тоді  ретельно вимісити. Накрити і поставити на 40-50 хв., в тепле місце.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі в 2-2,5 рази, поділити його на шматки і викласти в форми, заповнивши їх тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 60-70 хв., щоб  добре підійшло. Випікати в духовці при температурі 190-200 оС протягом 30-60 хв. (залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм і змастити глазур’ю. Щоб зробити глазур, необхідно 1 склянку цукрової пудри розвести 2-3 ст. л. лимонного соку і ретельно розтерти.

Паска Сирна

Тісто: 7 скл. борошна в/г; 150 мл. молока; 1 пачка дріжджів «Формула 42»; 6 яєць; 200 г масла або маргарину; 1,5 скл. цукру; 1 ч. л. солі; 150 г домашнього сиру; цедра лимона; 1 пакетик ванільного цукру; 1 скл. родзинок; яйце для змащування; цукрова пудра для посипання.

Просіяти борошно, жовтки відокремити від білків і розтерти з цукром, розтопити маргарин. Родзинки промити в гарячій воді і підсушити.

Нагріти молоко, додати дріжджі, розтерті жовтки, маргарин, борошно, сир, сіль, родзинки, цедру, ванільний цукор і місити тісто. Білки збити і додати до тіста наприкінці замісу. Накрити і поставити в тепле місце на 60 хв.

Потім тісто розділити на шматки, округлити кожен і покласти у змащену маргарином форму, заповнивши її на 1/3 висоти.

Форми з тістом поставити в тепле місце на 50-60 хв. Перед випіканням змастити яйцем і пекти у нагрітій до температури 180-200оС духовці протягом 30-60 хв. (залежно від маси).

Готові паски посипати цукровою пудрою.

Паска на емульсії

Емульсія: 300 г борошна в/г; 1,5 пачки дріжджів «Формула 42»; 1,5 скл. молока; 200-250  г.  масла або маргарину; 6 шт. яєць; 1,5 скл. цукру.                       

Тісто: 750-800 г борошна в/г; 0,5 пачки дріжджів «Формула 42»; 100 г родзинок; 1 ч. л. солі; 1 ст. л. коньяку; 1 пакетик ванільного цукру; цукрова пудра.

Борошно просіяти, родзинки промити гарячою водою і висушити.

1,5 пачки дріжджів розвести в теплому молоці, масло нагріти (але не топити), яйця розтерти з цукром, додати 300 г. борошна. Суміш збивати міксером протягом 5-7 хв., температура емульсії має бути 35-38 оС. Накрити і поставити в тепле місце на 40-50 хв.

В емульсію додати решту дріжджів, борошна, сіль, коньяк, ванільний цукор і місити тісто. Наприкінці додати родзинки.

Тісто добре вимісити, накрити і поставити в тепле місце. Через 1 годину тісто треба перебити і залишити на 20-30 хв. Коли тісто підійде, викласти його в форми, заповнивши тістом на 1/3 висоти. Форми попередньо змастити і застелити папером, котрий також необхідно змастити. Залишити тісто ще на 1-1,5 год., щоб добре підійшло. Змастити поверхню збитим яйцем і випікати в духовці при температурі 190-200 оС протягом 30-60 хв.(залежно від величини форми і маси тіста в ній).

Паски витягнути з форм, накрити і дати вистигнути. Поверхню посипати цукровою пудрою.

Паска Віденська

Тісто: 12 скл. борошна в/г; 8 шт. яєць; 2 скл. молока; 200 г масла або маргарину; 4 ст. л. олії; 2 скл. цукру; 2 скл. сметани; 2 пачки дріжджів «Формула 42»; 1 ч. л. солі; 1 скл. родзинок; цедра лимона; яйце для змащування.

Просіяти борошно, розтопити масло, жовтки відокремити від білків та розтерти їх з цукром. Родзинки помити в гарячій воді і підсушити, лимон облити окропом, дріжджі розчинити в теплому молоці.

Масло змішати з жовтками, розтертими з цукром, додати підігріте молоко, сіль, борошно (4 скл. борошна залишити) і почати місити тісто. Потім додати олію, сметану, родзинки, цедру лимона і продовжувати заміс. Наприкінці додати розчинені дріжджі і добре вимісити.

Накрити і поставити в тепле місце на 1 год. Збити білки, додати їх до тіста, дати решту борошна, добре вимісити і залишити на бродіння ще на 1 год.

Потім тісто поділити на шматки, округлити кожен і покласти в змащені маргарином форми, заповнивши їх на 1/3 висоти.

Форми з тістом поставити в тепле місце на 60-80 хв. Перед випіканням змастити яйцем і пекти в нагрітій до температури 180-200оС духовці протягом 30-60хв. (залежно від маси).

Паска Молочна

Тісто: 9 скл. борошна в/г; 1 банка згущеного молока; 70 г львівських дріжджів пресованих; 8 шт. яєць; 150 г. масла або маргарину; 1 ч. л. солі; 1 скл. цукру; 1 пакетик ванільного цукру; 1 скл. води; 1 скл. родзинок; яйце для змащування; цукрова пудра; кольорова посипка.

Просіяти борошно, жовтки відокремити від білків та розтерти їх з цукром, розтопити маргарин. Родзинки помити в гарячій воді і підсушити. Збити міксером згущене молоко, розтерті жовтки, сіль, ванільний цукор. Дріжджі розчинити в теплій воді, додати частину борошна, перемішати і залишити на 30-40 хв. Потім додати збиту масу, решту борошна, маргарин, родзинки і місити тісто. Збити білки і додати їх наприкінці замісу. Накрити і поставити в тепле місце на 50-60 хв.

Потім тісто поділити на шматки, округлити кожен і покласти в змащені маргарином форми, заповнивши їх на 1/3 висоти.

Форми з тістом поставити в тепле місце на 50-60 хв.

Перед випіканням змастити яйцем, прикрасити кольоровою посипкою і пекти в нагрітій до 180-200оС духовці протягом 30-60хв. (залежно від маси). Готові паски посипати цукровою пудрою.

Паска Шоколадна

Тісто: 600-650 г борошна в/г; 1 пачка дріжджів «Формула 42»; 100 г цукру; 125 г масла або маргарину; 100 г родзинок; 3 жовтки; 1 яйце; 2-3 ч. л. сухої розчинної кави; 1/3 ч. л. кориці; 50 г шоколаду; 1/2 ч. л. солі; 1 пакетик ванільного цукру; 1 скл. молока.

Помадка: 200 г цукру; 1 ч. л. сухої розчинної кави; 1/2 ч. л. какао; 1/2 ст. л. оцту; 5 ст. л. гарячої води; 1 ч. л. вершкового масла.

Борошно просіяти. Дріжджі розвести в теплому молоці. Масло розтопити. Жовтки розтерти з цукром, додати яйце і знову добре розтерти. Шоколад потерти на тертці. Родзинки промити гарячою водою і підсушити.

З усієї кількості молока, розведених дріжджів і половини борошна замісити розчину. Накрити і поставити в тепле місце на 2,5-3 год.

До розчини додати сіль, розтерті з цукром жовтки і яйце, натертий шоколад, ванільний цукор, корицю і добре перемішати. Додати розчинну каву, змішану з борошном, решту борошна і місити тісто. Наприкінці додати розтоплене масло, родзинки і ретельно вимісити тісто. Накрити, поставити в тепле місце на 1-1,5 год.

Коли тісто підійде і збільшиться в об’ємі приблизно вдвічі, викласти його в змащені олією і вистелені папером (його також змастити) форми. Форми заповнити тістом на 1/3 їх висоти і залишити ще на 1-1,5 год., щоб тісто добре підійшло.

Поверхню змастити збитим яйцем і випікати в духовці при температурі 190-200оС протягом 30-60 хв. (залежно від об’єму форми та маси тіста в ній).

Готові вироби витягнути з форм, накрити і залишити, щоб вистигли. Холодні паски полити помадкою.

Помадку приготувати так: цукор змішати з розчинною кавою, залити гарячою водою, додати оцет, накрити і варити, періодично помішуючи. Якщо крапля сиропу, спадаючи з ложки, тягне за собою „нитку“, зняти з плити. Додати какао і вершкове масло і добре розтерти. Коли помадка почне загусати, швиденько полити паски.

Смачного!

Share Button