Перша героїня спецпроекту InspireU – Оксана Линів

Оксана Линів – одна з найперспективніших диригенток світу. Цього року вона стала першою жінкою, яка очолила одну з найбільших австрійських опер. Роздумами Оксани Линів ми розпочинаємо серію бесід з успішними українцями у спецпроекті InspireU від «Компанії Ензим».

Майстерність цієї українки шанують не лише на її Батьківщині, але й за межами України. Оксана Линів – диригентка, яку запрошують на роботу в найпрестижніші опери Європи, а її концерти збирають аншлаги. За її переконанням, успіх – це щось похідне, якому передує мотивація життя людини.

«Я для себе зараз вивела таку формулу, що коли людина живе заради чогось чистого та високого, то до неї успіх прийде. Коли ти не живеш заради власних егоїстичних цілей і тобі в житті треба щось більше, коли ти хочеш дати людям і світові щось більше, тоді відбувається якась хімічна реакція, яку ще колись описав у своїх книзі «Алхімік» Пауло Коельйо: твої думки потрапляють у резонанс з чимось вищим, і тоді вже весь світ починає допомагати тобі», – розповідає Оксана Линів.

Вона керувала не одним оркестром і створила Молодіжний симфонічний оркестр України, який об’єднав найталановитіших молодих музикантів. Тому вона, як ніхто, розуміє сутність командної гри і важливість відчуття співвідповідальності.

«Кожен відповідає за всіх. І дуже важливо розвинути це відчуття, – вважає Оксана Линів. – Вся музична структура, драматургія, як і в кінематографі, будується на деталях. Якщо одна деталь випадає – цілий мотор не працює».

Оксана Линів уособлює історію диригента з маленького українського містечка, яка підкорила Європу. Вона закінчила Львівську музичну академію, вдосконалювала диригентську майстерність у Вищій школі музики ім. Карла Марії фон Вебера у Дрездені. Була стипендіатом престижних європейських фондів. Працювала в Одеському національному оперному театрі та Баварській державній опері. А сьогодні є головним диригентом опери м. Ґрац (Австрія).

«Дуже важливо розвиватися, тому що не можна заснути. Потрібно весь час перевіряти себе на свої професійні здатності та якості й завжди ускладнювати завдання, – каже Оксана Линів. – Я вклала багато праці просто у свій розвиток. І куди б мене доля не закинула, завжди в мене було відчуття, що я повинна взяти тут максимум. Я дуже щаслива, що дійшла в своєму житті до тієї точки».

Завдяки своїй наполегливості, цілеспрямованості та силі духу Оксана Линів стала першою жінкою в історії, якій довірили посаду головного диригента опери міста Грац – «другої опери» після Відня. Її шлях – це історія про невтомну роботу і про долання себе, щоб підкорити світові вершини класичної музики.

«Не можна опускати руки, потрібно просто мати сміливість проаналізувати, де була помилка, що було зроблено не так. Потрібно просто робити висновки і знову ж таки – рухатись далі», – вважає Оксана Линів.

Жити своїм покликанням – це велике щастя. За переконаннями Оксани Линів, покликання – це інтуїтивне відчуття свого шляху, і якщо не боятися докладати зусиль, щоб рухатися ним вперед, вас наповнить щастя.

«Якщо ти дуже сильно любиш те, чим ти займаєшся, тоді це одночасно стає і твоїм стилем життя, і твоєю творчістю, і твоїм хобі, і просто реалізацією. Твоїм, так би мовити, єством. І це наповнює тебе щастям», – каже Оксана Линів.

І хоча вона останні роки живе за кордоном, грандіозний проект LvivMozArt Оксана Линів заснувала власне на Батьківщині. Це фестиваль класичної музики, присвячений синові знаменитого австрійського композитора, піаністу Францу Ксаверу Моцарту, який жив у Львові.

«Мені завжди боліло, коли я порівнювала стан високої культури в Україні та за кордоном не за рівнем таланту чи обдарованості, а саме за статусом. Тому мені дуже хотілося створити щось таке, що стане новим мистецьким проривом в Україні», – завершує бесіду Оксана Линів.

Share Button