На очисних спорудах «Компанії Ензим» тестують новий мембранний резервуар

У 2018 році «Компанія Ензим» має намір інвестувати в модернізацію власних очисних споруд ще 1,3 млн євро. На підприємстві вже розпочали тестування нового пілотного мембранного обладнання, а в разі успішності – закуплять робочу версію, розповідає еколог компанії Юрій Тумашевич.

Фото: Львівська міська рада

Фото: Львівська міська рада

На «рахунку» «Компанії Ензим» – 15 успішних років досвіду очищення стічних вод, із яких 13 – виробництва власного біогазу. Та підприємство не зупиняється на досягнутому і продовжує оновлювати обладнання. Зокрема, уже наступного року заплановано розпочати модернізацію аеробної стадії очищення стоків.

«Зараз ми проводимо тестування ще одного пілотного мембранного резервуару. Усе проходить дуже успішно, тому незабаром плануємо закупити вже робочу версію ємності. Вартість проекту становитиме 1,3 млн євро. Це дозволить нам ще більше поглибити очищення стоків», – зазначає Юрій Тумашевич.

За словами фахівця, для проведення випробувань і перевірки роботи технології на очисних спорудах компанії, голландська компанія AWT надала пілотну установку MBR. Її робоча модель зручна в монтажі, ремонті та заміні, оскільки конструкція модульна. Система MBR повинна забезпечити ще кращу якість очищення стічних вод, аніж система SBR, яка діє сьогодні.

«Технологія MBR дозволяє збільшити час контакту активного мулу зі стоками, що підвищує ефективність очищення. Водночас фільтраційний модуль дозволяє підтримувати вищу концентрацію мулу і виключає його винесення за межі резервуару, що, своєю чергою, впливає на такий показник в очищених стоках як завислі речовини», – пояснює еколог підприємства.

«Компанія Ензим» запустила в експлуатацію свої очисні споруди в 2004 році. Цим підприємство мало намір знизити навантаження на міські очисні та на довкілля в цілому. Загалом комплекс охоплює анаеробну та аеробну стадії очищення. У результаті очищення стоків виробляється біогаз. Комплекс – єдиний за масштабом на території Львівської області, який застосовує біологічні методи очищення стічних вод, відповідно до світових технологій.

Share Button