На міжнародній конференції у Львові презентували унікальні очисні споруди та досвід виробництва біогазу

У Львові в Національному університеті «Львівська політехніка» пройшла міжнародна науково-практична конференція під назвою «Ресурси природних вод Карпатського регіону». Обговорили, серед іншого, й проблему очищення стічних вод у місті. Власною технологією та досвідом вирішення таких питань, а саме механізмом роботи унікальних очисних споруд, поділився з присутніми найбільший виробник дріжджів в Україні – «Компанія Ензим».

«Ми маємо 14-річний досвід у сфері очищення стічних вод, – підкреслив еколог «Компанії Ензим» Юрій Тумашевич. – Наше підприємство вже є експертом у цій галузі. Відтак, дуже приємно, що у Львові відбуваються заходи такого рівня, де ми маємо змогу поділитись своїм досвідом з іншими, бути прикладом для наслідування».

За словами фахівця, очисні споруди компанії є надзвичайно ефективними з точки зору екології та економії природних ресурсів. «У процесі проектування ми підбирали енергоефективне обладнання, аби знизити об’єми споживання електроенергії, встановили теплообмінне обладнання для зменшення використання теплової енергії. Також у результаті використання анаеробної технології установка продукує значні об’єми біогазу, що дає змогу компанії заміщати 70% потреб у природному газі. Завдяки цьому наша компанія дбає про раціональне використання природних ресурсів, а це сприяє зменшенню впливу на довкілля», – зазначив еколог. Він також додав, що йдеться про понад 7 тисяч м3 біогазу за добу, який компанія використовує для власних потреб.

«Свого часу я побував на очисних спорудах «Компанії Ензим» і мені там дуже сподобалось: справді висока культура та великі перспективи для розширення, – відзначив доктор технічних наук та професор НУ «Львівська політехніка» Зиновій Знак. – Я вважаю, що це одне з таких зразкових підприємств, яке треба ставити у приклад іншим».

Довідка: Сучасний комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» – єдиний у Львові та області, який застосовує біологічні методи очищення стічних вод відповідно до світових технологій. Комплекс очисних споруд експлуатується цілодобово 360 днів/рік та складається з анаеробної та аеробної стадії очищення стічних вод. На комплексі відбувається поглиблене очищення стоків, а також зменшено навантаження на міські очисні системи.

Детальніше про це на сайті ІА «Медіастар».

Share Button