Львівським студентам презентували еко-технології «Компанії Ензим»

Львівські студенти-екологи відвідали унікальний для Західної України комплекс очисних споруд «Компанії Ензим». Під час візиту вони дізналися про інноваційні методи очищення стічних вод, а також ознайомилися із сучасними технологіями, які використовує підприємство задля збереження довкілля.

Особливо цікавою для майбутніх екологів стала технологія отримання біогазу завдяки очищенню виробничих стоків.

«Я не очікував, що очисні споруди таких величезних масштабів, – ділиться враженнями студент Львівської політехніки Олександр Гулюк. – Особисто мене зацікавив процес виробництва біогазу і те, як його використовують у подальших цілях підприємства. Пізнавально також, що мул, який утворюється після очищення стоків, використовують як добриво в сільському господарстві. Подібних очисних споруд мені поки не доводилося бачити. Я дуже задоволений».

Студенти переконані, що в майбутньому зможуть використати отриману інформацію в реалізації власних еко-проектів.

«Відзначила для себе біореактори, – каже студентка Оксана Лапутяк. – Я такого ще ніколи не бачила, тож приємно здивована. Це гарний досвід, який, я переконана, буде дуже корисним у моїй подальшій роботі».

За словами керівника очисних споруд підприємства Сергія Басараба, механізм працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. Незабаром комплекс мають намір серйозно модернізувати.

«Ми презентували студентам обидві частини наших очисних споруд. Першу збудовано ще у 2004 році – на той час такий комплекс був першим в Україні, друга ж – новозбудована. Також ми представили юним екологам плани на 2017 рік щодо модернізації аеробної частини очисних споруд для поглибленого очищення стічних вод», – пояснює фахівець.

Відзначимо, що студенти університету «Львівська політехніка» уже не вперше відвідують «Компанію Ензим». «Уже традиційно з п’ятикурсниками відвідуємо підприємство, тим паче – тут працюють наші випускники, – зазначає заступниця завкафедри екології та природокористування університету Оксана Попович. –  Також наші дипломники обслуговують очисні споруди підприємства. Основна мета таких екскурсій – практично ознайомити студентів з виробництвом та очисними спорудами».

Додамо, що «Компанія Ензим» дотримується принципів збереження довкілля у виробництві, впроваджуючи новітні технології. Сьогодні на території підприємства споруджений та експлуатується єдиний у Західній Україні масштабний інноваційний комплекс очисних споруд, який застосовує біологічні методи очищення стічних вод відповідно до світових технологій.

 

Share Button