Львівське дріжджове підприємство відвідали консультанти екологічної корпорації NEFCO

Львівське підприємство «Компанія Ензим» відвідали європейські експерти з енергоефективності CES clean cnergy colutions та компанії iC сonsulenten. Інженерів цікавили очисні споруди та енергоощадні технології, які впроваджує компанія. Візит на підприємство відбувся в рамках ініціативи Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Північної Екологічної Фінансової Корпорації (NEFCO).

Під егідою NEFCO експерти відвідують львівські підприємства для проведення безкоштовного аудиту та подальшої розробки інвестиційного плану з впровадження проектів щодо покращення якості очистки стічних вод та енергоефективних заходів.

«Компанія Ензим» — перше підприємство, на яке ми прибули. Тут ми побачили дійсно сучасне потужне виробництво, а також високотехнологічне обладнання, і ми зацікавлені сприяти у підвищенні рівня енергоефективності підприємтсва та вдосконалення очисних споруд компанії, адже бачимо для цього хороші перспективи”, — коментує Майкл Райдлінгер, керівник групи експертів CES clean energy solutions.

«Компанія Ензим» застосовує комплексний підхід до енергозбереження та використання відновлювальних джерел енергії. Щороку підприємство реалізує нові проекти з енергоефективності.

«Ми впровадили низку проектів з енергоменеджменту, серед яких встановлення енергозберігаючих ламп, лічильників, витратомірів пари, будівництво нової підстанції на 35кВт, яка заощадить електроенергію, та вироблення біогазу в результаті очищення стоків. Цього року ми плануємо встановити теплообмінник з відпрацьованої енергії виробництва потужністю близько 1 МВт/год. Також на автостоянці підприємства встановимо зарядні станції для електромобілів», — розповів Олег Сова, технічний директор «Компанії Ензим».

Починаючи з 2016 року, компанія нарощує виробництво біогазу. Забезпечити потребу підприємства на 100% власним біогазом компанія планує восени цього року. А також планує отримати додаткову генерацію біогазу для виробництва з нього електроенергії — весною наступного року.

«Компанія Ензим» працює і над модернізацією комплексу очисних споруд підприємства.

«Цього року ми почали третій етап модернізації очисних споруд. Це встановлення спеціального мембранного реактора, який допоможе суттєво поглибити очищення стоків і зменшити навантаження на міські очисні споруди. Загалом, вартість модернізації складе близько 2-х млн євро», — зазначив Олег Сова.

У перcпективі компанія планує співпрацювати з екологічною корпорацією NEFCO щодо фінансування проектів з екології і очистки стоків.

«Підвищення ефективності очищення промислових стічних вод та підвищення енергоефективності у приватних підприємств міста Львів, — це проект, спрямований на розробку 10-ти інвестиційних планів на промислових підприємствах. Як результат, буде розроблено план з поліпшення очищення стоків. Буде знижено негативне навантаження на навколишнє середовище та покращено енергоефективність підприємств», — підкреслив Павло Новак, експерт з енергоефективності, представник компанії iC consulenten.

 

Довідка
GIZ — Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH — німецьке товариство міжнародного співробітництва. GIZ працює від імені німецького уряду для підтримки України в її перехідний період. Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку (BMZ) надає кошти для розвитку і реформування в Україні з 2002 року. Співпраця спрямована на наближення України до ЄС та покращення у політичній, соціальній, економічній та екологічній сферах.

NEFCO — Північна екологічна фінансова корпорація, надає кредити та співпрацює з компаніями і підприємствами різних форм власності, що інвестують в покращення стану навколишнього середовища.

Share Button