«Компанія Ензим» стала однією з основних локацій форуму «Енергоефективність на муніципальному рівні»

Днями на підприємство «Компанія Ензим» завітали учасники Десятого Форуму Мережі Вільних Політиків, організованого ГО «Центр громадянських ініціатив» (ЦеГрін). Під час екскурсії підприємством експерти «Компанії Ензим» поділилися досвідом реалізованих проектів з енергоефективних технологій.

У цьому році ключовою для форуму стала тема «Енергоефективність на муніципальному рівні». Участь у заході взяли українські та закордонні фахівці з питань місцевого та регіонального розвитку, а також представники низки громадських організацій, народні депутати, депутати місцевих рад.

«Сьогоднішній візит відбувається в рамках Десятого Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків – це проект, який ми разом з німецьким фондом імені Фрідріха Науманна проводимо вже другий рік і власне головними учасниками нашого форуму є люди, які причетні до формування, реалізації місцевих політик в різних містах України», – розповів Віталій Загайний, керівник ГО «Центр громадянських ініціатив».

Всі учасники форуму мали змогу більше дізнатися про енергоменеджмент компанії, а також оглянути комплекс очисних споруд, біогазові установки, інші об’єкти на підприємстві.

 

«Перед «Компанією Ензим» ми відвідали два комунальні об’єкти. Та нам важливо було побачити, як приватна компанія дбає про енергозбереження та екологію. Тому ми вибрали «Компанію Ензим». Ми побачили дуже багато цікавих речей. Вражені, скільки тут зроблено та як багато вкладено зусиль. Впровадження подібних речей чітко демонструє, що це дуже правильні кроки», – пояснює Віталій Загайний

Учасники форуму цікавились реалізованими проектами з енергоменеджменту та отримання власного енергоносія – біогазу.

«На нашому підприємстві реалізована низка заходів з енергоменеджменту. Це, до прикладу, система рекуперації тепла, це частотні перетворювачі на великих двигунах. Також одним із ключових енергоефективних заходів є отримання біогазу на нашому комплексі очисних споруд. Це дає можливість заощаджувати витрати на енергоресурси», – зазначив Микола Шустер, технічний директор ПрАТ «Компанія Ензим».

За словами Миколи Шустера, після запуску додаткової анаеробної технологічної лінії поглибленого очищення стоків, що невдовзі відбудеться, підприємство планує отримувати 7000 м3 біогазу за добу. Це –  70% від потреб природного газу.

«Компанія Ензим» почала говорити про енергоефективність ще у 2004 році, тоді, коли практично ніхто про це не говорив. І, власне, гасло компанії «Завжди на крок попереду» якнайкраще відображає суть тенденції підприємства. Тому ми хотіли показати гостям цього форуму, яким чином компанія може бути успішною і яким чином вона може брати активну участь у житті міста, зберігаючи довкілля», – розповів під час екскурсії підприємством Роман Васьковець, начальник відділу енергоменеджменту Львівської міської ради.

Share Button