«Компанія Ензим» пригадує найцікавіші миті фестивалю LvivMozArt (відеощоденник)

У Львові відлунав міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, де мешканці та гості міста мали змогу впродовж 8 днів насолоджуватися різноманітними концертними програмами. Для тих же, хто не потрапив на фестиваль, або ж прагне відродити його в пам’яті, «Компанія Ензим» створила відеощоденник, зафіксувавши найцікавіші миті кожного музичного дня.

Відеощоденник LvivMozArt створений під гаслом «Розвиваємо Львів разом!», адже долучаючись до формування нової музичної історії, ми разом підтримуємо і розвиваємо наше місто як культурну столицю України. Таким чином наша компанія прагнула зародити цікавість у широкої аудиторії, зокрема – молоді, до класичної музики, а також історії Франца-Ксавера Моцарта.

8 днів міжнародного фестивалю класичної музики – це вражаюча енергетика диригентів, зачаровуюча гра оркестрів, неймовірні голоси, аншлаги, «Браво!», багаторазові аплодисменти публіки стоячи.

Відкрили музичний фестиваль кращими творами Франца-Ксавера Моцарта, якому власне і присвячений захід. Їх виконували Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» та Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик». Диригенткою більшості концертів фестивалю була засновниця та ідейний натхненник Оксана Линів.

Концерт «У скельцях бароко» поєднав унікальну вокальну техніку контртенорів та музику незвичних скляних інструментів. Звучали також твори сучасних львівських композиторів Богдана Сегіна, Богдани Фроляк та Золтана Алмаші. Зокрема, відбулась світова прем’єра «Ave Maria» Богдани Фроляк для трьох контртенорів, струнних та двох скляних гармонік.

Гала-концерт LvivMozArt: прозвучали увертюри, арії й ансамблі з оперних шедеврів Вольфґанґа Амадея Моцарта та маловідомі твори Франца-Ксавера Моцарта у виконанні солістів світової оперної сцени.

У Соборі святого Юра виконали Кантату, яку Франц-Ксавер Моцарт написав на честь відкриття пам’ятника батькові у Зальцбурзі і «Реквієм» Вольфґанґа Амадея Моцарта. Цікаво, що саме в цьому соборі 191 рік тому «Реквієм» прозвучав у виконанні Львівського хорового товариства Св. Цецилії, яким диригував його засновник – Франц-Ксавер Моцарт.

На фестивалі лунала «Чарівна флейта» Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Збіґнєва Хшановського та під диригуванням Мирона Юсиповича. До речі, серед поціновувачів цієї опери – Бетховен і Шопенгауер.

А в одній із львівських кав’ярень співачка Мар’яна Садовська презентувала нову програму «Ніч лише починається». Звучали народні пісні, зібрані під час експедиції на Донбасі, а також поезія Сергія Жадана та Любові Якимчук.

Симфонічний експеримент «Втеча» дав нове дихання для старого трамвайного депо. Це був не просто симфонічний концерт, а перформанс з поєднанням класичних творів Моцарта і сучасної симфонічної музики з використанням електроніки, джазу, світлової інсталяції й танцювального дійства.

Завершився фестиваль LvivMozArt унікальним проектом – Молодіжний симфонічний оркестр України разом із Федеративним молодіжним оркестром Німеччини презентували програму з творів Франца Ксавера Моцарта, Людвіга ван Бетховена та Бориса Лятошинського під орудою Оксани Линів.

Розвиваємо Львів разом!

Share Button