«Компанія Ензим» продемонструвала експертам ООН успішну підготовку до впровадження енергоефективних технологій

«Компанію Ензим» відвідали міжнародні експерти та українські представники Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO). Під час ознайомчого візиту фахівці оцінили енергоефективні заходи і технології, впроваджені підприємством, а також поділилися власним досвідом у цій сфері та надали відповідні рекомендації.

«Ми показали наші успіхи у підготовці до впровадження систем енергоменеджменту на нашому підприємстві. Йдеться про ті заходи, які вже реалізовані, і ті проекти, які ми плануємо впровадити найближчим часом», – розповідає головний енергетик ПРАТ «Компанія Ензим» Юрій Наливайко.

За його словами, у Європейському Союзі існує чітка тенденція до зменшення використання енергоресурсів. Відповідно до законодавства, там взяли на себе зобов’язання упродовж наступних 20 років щороку зменшувати споживання енергоресурсів на 1%. «І наша мета – наблизитися до цих вимог, – пояснює Юрій Наливайко. – Найбільший проект «Компанії Ензим» з енергоефективних технологій – це комплекс очисних споруд. Таким чином ми покращуємо якість стоків та, у подальшому, здобудемо біогаз, який використаємо для отримання теплової енергії. Тобто так наше підприємство робить внесок у сферу енергоощадності і зменшує негативний вплив на довкілля».

Проект із підвищення енергоефективності на виробництві розпочався торік і триватиме ще впродовж двох-трьох років. За цей час експерти продовжуватимуть консультувати фахівців «Компанії Ензим».

«Основною метою нашого візиту є співпраця з підприємством. Можемо підсумувати, що «Компанія Ензим» уже зробила багато, і ця установка з виробництва біогазу – дуже сучасна», – каже міжнародний експерт з побудови енергоменеджменту UNIDO Ерік Гудберг.

«Ми побачили бажання підприємства впроваджувати системи з енергоефективних технологій, – додає національний координатор UNIDO з впровадження енергоефективних технологій Олексій Пащенко. – Компанія досить жива, вона модернізується, впроваджує новітні технології й активно розвивається».

Окремо в межах проекту команда «Компанії Ензим» завершила навчання з впровадження системи енергоменеджменту відповідно до методології UNIDO. Фахівці підприємства взяли участь у серії тренінгів зі створення системи енергоменеджменту на виробництві.«Наші тренінги складаються з двох частин. Перша – щодо того, як будується система, і друга – власне, тренування людей. Як приклад, можемо взяти футбольну команду. Скажімо, чим більше тренер займається зі своєю командою, тим більше шансів вони мають вийти в лігу. Так і тут: немає межі коли можна зупинитися, люди мусять постійно покращувати свій рівень», – підкреслює Ерік Гудберг.

Зустріч відбулася у рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агрохарчових та інших малих та середніх підприємствах України», який UNIDO реалізовує за підтримки Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ).

Нагадаємо, на території підприємства «Компанія Ензим» споруджений та експлуатується єдиний у Західній Україні масштабний інноваційний комплекс очисних споруд, який застосовує біологічні методи очищення стічних вод відповідно до світових технологій.

Share Button