«Компанія Ензим» презентувала власний енергоощадний досвід експертам «Угоди мерів»

«Компанію Ензим» відвідали експерти ініціативи ЄС «Угода мерів – демонстраційні проекти». Тут, на підприємстві, фахівці з енергозбереження оглянули унікальні в Західній Україні очисні споруди, ознайомились із досвідом очищення стічних вод та процесом виробництва власного біогазу, а також іншими енергоощадними проектами компанії.

«Метою нашого візиту в «Компанію Ензим» є ознайомлення представників міських рад України, які успішно втілюють ініціативи зі сталого енергетичного розвитку у своїх містах, із підприємствами, що активно впроваджують енергоефективні проекти, – розповідає експерт проекту «Угода мерів» Максим Верещак. – «Ензим» ми обрали через те, що це підприємство, якому є що показати. Воно успішно впроваджує системи енергоменеджменту та реалізує низку енергоощадних проектів, що є ноу-хау на теренах України і є корисними для інших міст».

За словами експерта, найбільше на підприємстві вразив стратегічний підхід компанії до формування систем енергоменеджменту, а також те, що тут приділяють значну увагу соціальним проектам, екології й енергоефективності. «Тут, у компанії, діє ціла система планування, використання та пошуку шляхів підвищення ефективності споживання енергії і зниження її витрат в цілому. Окрім того, важливим є те, що компанія не лише дбає про себе, а й приділяє чимало уваги супутнім речам – соціальним проектам, екології й енергоефективності», – додає експерт.

«Компанія Ензим» почала говорити про енергоефективність та енергозбереження ще в далекому 2004 році, коли більшість підприємств про це  навіть не задумувались, стверджує керівник відділу енергоменеджменту Львівської міської ради Роман Васьковець.

«Компанія Ензим» отримує біогаз зі стоків та в подальшому використовує його в технологічному процесі. Це дуже показові проекти. Такий унікальний досвід має бути поширений на інші підприємства», – каже посадовець мерії.

Компанія не зупиняється на досягнутому. Зараз тут реалізують великий проект – запущено нову стадію очисних споруд. Отриманий у результаті очищення стічних вод біогаз дозволяє підприємству заощаджувати понад 70% природного газу, розповідає еколог «Компанії Ензим» Юрій Тумашевич. «Також у нас триває заміна звичайних ламп на LED-лампи, що дозволить берегти довкілля та заощаджувати енергію. У нас використовуються рекуператори пари,  котли з високим ККД, також встановлений економайзер, щоб ми могли якісно використовувати тепло з відпрацьованих газів», – зазначає еколог.

Довідка: Угода мерів – це ініціатива Європейського Союзу за участю місцевих і регіональних органів влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищити енергоефективність та використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Підписанти Угоди беруть на себе зобов’язання зменшити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року (до 2030 – на 30%), сприяючи таким чином «зеленому» економічному зростанню та підвищенню якості життя. Місто Львів є підписантом Угоди з 2009 року.

Share Button