«Компанія Ензим» презентувала досвід виробництва біогазу на міжнародній конференції у Львові

У НУ «Львівська політехніка» пройшла міжнародна науково-практична конференція «Ресурси природних вод Карпатського регіону». Обговорили, серед іншого, й проблему очищення стічних вод у Львові. Власною технологією та механізмом роботи унікальних очисних споруд поділився з науковцями найбільший виробник дріжджів в Україні – «Компанія Ензим».

Підприємство має понад 14 років унікального в Західній Україні досвіду очищення стічних вод та продукування біогазу. За цей час вкладено значні інвестиції в розвиток екологічного проекту. Зокрема, у 2004 році було запущено І чергу очисних споруд за проектом голландської компанії «Biothane». Вже у 2013 році було проведено модернізацію І черги та введено в дію систему розведення стоку. У 2015-2016 роках спільно з компанією WaWaTech було спроектовано та запущено в роботу проект ІІ черги поглибленого очищення, вартістю понад 1 млн євро.

Окрім того, незважаючи на постійну власну модернізацію, «Компанія Ензим» не стоїть осторонь міських проблем. Вона інвестувала 6 млн грн в покращення роботи міських очисних споруд.

«Ми здобували знання та набували досвіду значний час, і тепер успішно ділимось ним з іншими, беремо участь у конференціях та виставках, проводимо екскурсії та надаємо консультації, – розповідає еколог «Компанії Ензим» Юрій Тумашевич. – Наше підприємство вже є експертом у цій галузі. Відтак, дуже приємно, що у Львові відбуваються заходи такого рівня, де ми маємо змогу бути прикладом для наслідування».

За словами фахівця, очисні споруди компанії є надзвичайно ефективними з точки зору екології та економії природних ресурсів.

«У процесі проектування ми підбирали енергоефективне обладнання, аби знизити об’єми споживання електроенергії, встановили теплообмінне обладнання для зменшення використання теплової енергії. Також у результаті використання анаеробної технології установка продукує значні об’єми біогазу, що дає змогу компанії заміщати 70% потреб у природному  газі. Завдяки цьому наша компанія дбає про раціональне використання природних ресурсів, а це сприяє зменшенню впливу на довкілля», – зазначив еколог. Він також додав, що йдеться про понад 7 тисяч м3 біогазу за добу, який компанія використовує для власних потреб.

«Свого часу я побував на очисних спорудах «Компанії Ензим» і мені там дуже сподобалось: справді висока культура та великі перспективи для розширення, – відзначив доктор технічних наук та професор НУ «Львівська політехніка» Зиновій Знак. – Я вважаю, що це одне з таких зразкових підприємств, яке треба ставити у приклад іншим».

Довідка: Сучасний комплекс очисних споруд «Компанії Ензим»  – єдиний у Львові та області, який застосовує біологічні методи очищення стічних вод відповідно до світових технологій. Комплекс очисних споруд експлуатується цілодобово 360 днів/рік та складається з анаеробної та аеробної стадії очищення стічних вод. На комплексі відбувається поглиблене очищення стоків, а також зменшено навантаження на міські очисні системи. Окрім цього, у результаті очищення стічних вод, підприємство отримує значні об’єми біогазу, що дає змогу заміщувати 70% потреб у природному  газі.

Share Button