«Компанія Ензим» презентувала досвід очищення стічних вод на міжнародному екофорумі

Уже втретє фахівці «Компанії Ензим» стали учасниками Міжнародного екологічного форуму «Вода та Енергія». Під час панельної дискусії «Екологія» генеральний директор підприємства Олена Вовк презентувала міжнародним та українським експертам екологічний проект компанії – масштабний сучасний комплекс очисних споруд, що не має аналогів у Західній Україні.

У компанії – 15 років досвіду очищення стічних вод, із яких близько 13 – продукування власного біогазу.

«Ще у 2002 році ми поставили перед собою завдання, що хочемо бути екологічно відповідальним підприємством і максимально очищати свої виробничі стоки, – пригадує Олена Вовк. – Ми запросили міжнародних експертів для розробки оптимальної технології, яка б із часом стала не лише інвестицією в безпеку, а й почала приносити енергоефективність. І нам це вдалося. Зараз ми замінюємо 70% нашої потреби в газі біогазом, який отримуємо в результаті очищення стоків. А це досить серйозна економія. У майбутньому плануємо не лише замістити потребу в газі повністю, а й отримувати надлишок біогазу, який після перетворення в електроенергію зможемо продавати за зеленим тарифом споживачам».

Водночас, підприємство плідно співпрацює з містом. Попри модернізацію власних потужностей, компанія інвестувала в покращення роботи міських очисних споруд 6 млн грн.

«Ми – львівська компанія. Ми живемо тут, тут житимуть наші діти та внуки. І кожному з нас хочеться насолоджуватися зеленим містом, свіжим повітрям, чистою водою. Тож, думаючи про себе, про найближчих людей та наших працівників, а також мешканців міста, ми не можемо не долучатися до збереження екології. Це важливо для нас, для нашого міста, для репутації нашого бренду», – додала Олена Вовк.

Цьогорічний Міжнародний екофорум «Вода та Енергія» триває впродовж двох днів. Дискусійні панелі присвячені реформам екологічного законодавства, впровадженню новітніх технологій очищення стічних вод, а також політиці заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними джерелами. «Компанія Ензим» вже втретє є партнером форуму.

Довідка
Комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» охоплює анаеробну та аеробну стадії очищення. Його експлуатують цілодобово 365 днів/рік. На комплексі відбувається поглиблене очищення стічних вод, а завдяки його роботі зменшено й навантаження на міські очисні системи. Комплекс – єдиний за масштабом на території Львівської області, який застосовує біологічні методи очищення стічних вод, відповідно до світових технологій.

Share Button