«Компанія Ензим» поділилась власним досвідом щодо вироблення альтернативної енергетики

Вперше львівське підприємство презентувало свій екологічний проект на найбільшій в Україні конференції з альтернативних джерел енергії. Під час заходу, який відбувся в рамках Alternative Energy Week у Києві, «Компанія Ензим» поділилась досвідом отримання власного біогазу.

Alternative Energy Week об’єднав на одній платформі підприємства, серед яких львівська «Компанія Ензим», щоб ознайомити з досвідом успішних проектів та інноваціями сфери альтернативної енергетики. Фахівці «Компанії Ензим» презентували багаторічний досвід використання «зелених» технологій, а також шлях реалізації масштабного екологічного проекту.

«Реалізовувати екологічний проект із будівництва очисних споруд «Компанія Ензим» почала ще з 2000-х років. Сьогодні це – сучасний комплекс єдиний за масштабом на території Західної України, який застосовує біологічні методи очищення стоків за світовими технологіями. За цей час наша компанія інвестувала в цей проект 7, 8 млн євро. Завдяки цьому проекту ми отримуємо власний біогаз і таким чином економимо близько 70% природного газу», – розповідає еколог «Компанії Ензим» Юрій Тумашевич.

Учасники конференції були приємно здивованими, що підприємство, яке спеціалізується на виробництві дріжджів, серйозно займається екологічними проектами.

«Це дійсно унікальний проект, бо наразі йому немає аналогів у Західній Україні, – пояснює еколог Юрій Тумашевич. – Ринок альтернативної енергетики в Україні зараз активно розвивається, і ми не стоїмо на місці. Зараз тестуємо нове пілотне мембранне обладнання, а в разі успішності – закупимо робочу версію вартістю близько 1,3 млн євро. Таке інвестування дозволить нам ще більше поглибити очищення стоків».

Зазначимо, «Тиждень альтернативної енергетики» (Alternative Energy Week) – це головна платформа для співпраці між ключовими гравцями ринку альтернативної енергетики з метою досягнення енергетичної незалежності України шляхом переходу на невичерпні, екологічно чисті джерела енергії та відмови від шкідливого викопного палива.

Більше про участь підприємства у Alternative Energy Week – у нашому відеоролику.

Share Button