«Компанія Ензим» стане учасником біотехнологічного кластера у Львові

Львівські науковці, університети і бізнес об’єднаються у біотехнологічний кластер для реалізації стартапів, спільних бізнес-проектів, оптимізації виробничих процесів і навчання. Презентація кластера відбулася в межах міського форуму «Інноваційна весна-2018».


«Біотехнологічний кластер – це спільна праця, яка передбачає об’єднання як бізнесу, так й університету та міста. Ми хочемо зосередити у місті наукові розробки, щоб люди могли тут працювати, – розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови ЛМР з питань розвитку. – Наші найперші кроки – це визначення менеджера-координатора кластера, залучення всіх стейкхолдерів, а також інституалізація з боку стратегічного бачення міста, щоб ці речі були прив’язані до потреб міста”.

“Компанія Ензим” впроваджує новий, біотехнологічний напрямок виробництва і зацікавлена в колаборації студентської, наукової та бізнес-спільноти.

“Нам як біотехнологічній компанії цікаво брати участь у такому кластері, адже це можливість залучити молодих фахівців. На сьогодні самої освіти недостатньо, потрібно мати навички, які студенти можуть отримати під час співпраці в межах кластера. Також це можливість підвищити кваліфікацію, проявити себе, реалізувати біотехнологічні стартапи. Можливість працевлаштування і реалізації себе як біотехнолога”, – прокоментував Володимир Єрохін, головний технолог “Компанії Ензим”.

Біотехнологія – одна з перспективних галузей, яка найбільш динамічно розвивається на світовому ринку. За інноваційними біотехнологічними показниками, Україна займає тільки 53-тє місце з 54-х країн. Тому основна мета створення біотехнологічного кластера – це відновлення середовища взаємовигідної співпраці науки, навчальних закладів, бізнесу і громади міста.

“Основні вигоди для учасників кластера з боку бізнесу – це використання спільного обладнання, або, в майбутньому, обладнання спільної лабораторії. Також це колаборація і спільні бізнес-проекти, у які могли б інвестувати учасники кластера. Це й обмін інформацією на різних рівнях, починаючи з наукових і завершуючи бізнесовими ідеями. І найважливіше – це пошук молодих спеціалістів, потенційних працівників, які могли б працювати в біотехбізнесі”, – підкреслила Олена Вовк, генеральний директор ПрАТ “Компанія Ензим”.

На сьогодні “Компанія Ензим” працює над отриманням продуктів на основі ферментації та дріжджової клітини, таких як антиоксиданти, пробіотики, природні замінники синтетичних підсилювачів смаку та ароматизаторів, природні замінники солі.

За словами ініціаторів кластера, сфера біотехнологій в Україні має всі перспективи для розвитку, адже для цього є навчальна база, науково-дослідні лабораторії та можливості співпраці з іноземними розробниками.

Зацікавлені в долученні до біотехнологічного кластера можуть звертатися на електронну скриньку: lviv.biotech.cluster@gmail.com

Share Button