«Компанія Ензим» підписала меморандум про створення біотехнологічного кластера у Львові

Представники бізнесу, науки, освіти, громадськості та міста підписали меморандум про створення біотехнологічного кластера «Біотех і Фарма», до якого увійшло 18 інституцій. Кластер дасть змогу розвинути галузь біотехнології у Львові, впроваджувати інноваційні наукові ідеї та створювати нові продукти.

«Біотех і Фарма» — це об’єднання бізнесу, громадських організацій, університетів, науково-дослідних закладів та міської адміністрації задля розвитку науково-дослідницької діяльності у сфері біотехнологій. Також кластер сприятиме створенню нових робочих місць та залученню іноземних інвестицій.

Галузь біотехнології — одна з найбільш перспективних в Україні, а тому потребує колаборації зацікавлених у цьому напрямку установ та організацій. Одним з ініціаторів створення біотехнологічного кластера у Львові стала «Компанія Ензим».

«Компанія Ензим» вже деякий час прийняла рішення рухатися в напрямку біотехнологій. Для нас це органічно і природньо, адже ми вже 25 років працюємо з дріжджовою клітиною і хочемо працювати глибше та наповнювати бізнес інноваціями і новими науковими розробками, щоб створювати складніші, більш наукоємкі продукти з доданою вартістю», — пояснює Олена Вовк, генеральний директор «Компанії Ензим».

На сьогодні компанія працює над отриманням продуктів на основі ферментації та дріжджової клітини, таких як пробіотики, природні замінники синтетичних підсилювачів смаку, природні замінники солі.

«Оскільки біотех — це дуже наукоємка галузь, тут дуже важлива співпраця власне вузів, наукових інституцій та бізнесу. Таким чином створюється взаємозв’язок від бізнесу до вузів, студентів, науковців, і в зворотньому порядку — коли бізнес може впровадити та індустріалізувати наукові ідеї та розробки, — зазначає Олена Вовк. — Біотехнологія — це одна з галузей майбутнього, і ми не можемо собі дозволити як бізнес залишатися поза цією тенденцією».

На основі кластеру у Львові будуть діяти науково-дослідні лабораторії, що дасть можливість об’єднати науковців різних напрямків у роботі над винаходами, залучати до наукових розробок молодих фахівців, популяризувати біотехнології серед школярів.

«У нас заплановані конкретні проекти — це створення великої лабораторії на Сихові, лабораторії для дослідників і лабораторії в Tech StartUp School, — розповідає Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку. — Також ми надали приміщення для лабораторії на вулиці Червоної Калини. І ми будемо утримувати ці лабораторії і працівників, які будуть там працювати».

«Основна мета кластеру — об’єднати зусилля великих гравців, і ми дуже віримо, що це стане однією з провідних галузей економіки не лише Львова, а й всієї країни», — додав Андрій Москаленко.

На сьогодні до створення біотехнологічного кластера «Біотех і Фарма» долучилися: ПрАТ «Компанія Ензим», ТзОВ «Експлоджен», ТОВ «ХЕМА», ПрАТ «Львівський облрибкомбінат», ТзОВ «Новації. Досягнення. Лідерство.-груп», ГО «Tech Startup School», Громадська Спілка «Центр Інновацій «Сходи в Майбутнє», ГО «Українське лікарське товариство у Львові», Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, Інститут біології клітини НАН України, Інститут біології тварин НААН України, Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. І. Франка, Львівська міська рада.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
Share Button