«І на маленьких, і на великих підприємствах обладнання, якому може позаздрити будь-який хлібокомбінат», – українські пекарі відвідали Нідерланди

Днями українські пекарі повернулися з Нідерландів, де відвідали низку місцевих пекарень та кондитерських. Програму з обміну досвідом для пекарів з різних куточків України вже сім років поспіль організовує «Компанія Ензим». Щороку восени у Нідерланди вирушають представники хлібопекарських підприємств, які використовують «Львівські дріжджі» та є партнерами «Компанії Ензим». Цьогоріч у професійній екскурсії взяли участь пекарі із восьми областей, таких як Житомирська, Вінницька, Одеська, Запорізька, Сумська, Волинська, Львівська, Івано-Франківська. 

1

«Ми намагаємося показати різнопланові підприємства і за потужністю, і за асортиментом. Відповідно до нашої програми відвідали кондитерські та пекарні, зокрема побували на підприємствах, які є лідерами у своїй галузі. Наприклад, були у пекарні, яка вже чотири роки поспіль отримує звання кращої пекарні Нідерландів. Також побували в невеличкій кондитерській, власник якої входить до команди кондитерів, що захищає честь країни на міжнародних змаганнях. Тобто це відповідний рівень технології та асортименту виробів», – розповіла Лариса Шишак, керівник Інноваційного центру хлібопечення «Хлібний дім» підприємства «Компанія Ензим».

2

Цього року Нідерланди відвідало 13 представників хлібопекарських підприємств різної спеціалізації, які загалом побували у шести пекарнях.

«Як правило, в кожного зі споживачів свій інтерес. Цікавляться організацією та технологією виробництва, обладнанням, асортиментом, рецептурами, – пояснює Лариса Шишак. – Якщо це власник пекарні, то його більше цікавить як організація виробництва, так і устаткування, його впровадження. Якщо технолог чи завідувач лабораторії – рецептури, технології, асортимент, контроль виробництва. Але кожен, хто їде, знаходить для себе щось, що він хотів би запровадити на своєму виробництві, і для нас це дуже добре. Адже, насправді, якщо звичайний технолог чи власник підприємства захоче кудись поїхати і подивитися на виробництво, то його просто не пустять на завод. А тут є можливість відвідати європейські підприємства, все побачити, взяти щось для себе і пробувати це впроваджувати в Україні: змінювати як якість продукції, її асортимент, так і вносити щось нове і таким чином розвиватися. Це дуже цінний досвід».

3

4

Чи не найбільше українських пекарів вразили технології, які використовують нідерландські підприємства, а також організація робочого часу та вміння зацікавити своєю продукцією покупця.

«Я був багато разів за кордоном, але в Нідерландах – вперше. Для нас новою була технологія використання міксів. Мікси – це готові суміші, що додаються у хлібопекарську продукцію, і хліб дійсно виходить смачний. Цікава у них технологія бездріжджового хліба на заквасках. Але найбільше вражає обладнання. В Нідерландах можуть дозволити собі купити тістомісильну машину за 60 тисяч євро. З практичного досвіду – побачив їхній асортимент, будемо намагатися розширювати його і в себе. Також побачили організацію торгівлі. Ми сьогодні робимо смачну продукцію, але нам ще треба навчитися її правильно продати», – поділився враженнями Ігор Савченко, директор Тростянецького хлібозаводу.

5

6

Майже усі пекарні Нідерландів використовують морозильні камери та готують напівфабрикати з замороженого тіста, розповіла Ірина Єрохова, завідувач лабораторією Шостківського хлібокомбінату.

7

«У кожного є своя культура і традиції виготовлення хліба. Мене здивувало те, що і на маленьких, і на великих підприємствах працює обладнання, якому може позаздрити будь-який хлібокомбінат. Однак технологія виготовлення хліба в них майже на всіх підприємствах однакова – пришвидшена. У пекарнях використовують велику кількість дріжджів, покращувачів, готових сумішей. Дуже сподобалися окремі вироби, які хотілося б спробувати й у нас, – особливо поширені там пироги з яблучними начинками та кремом. А також зацікавила технологія виготовлення та оздоблення виробів шоколадом», – розповіла Ірина Анатоліївна.

Наступна поїздка українських пекарів у Нідерланди відбудеться восени 2017 року.

8

9

10

11

12

13

 

Share Button