Газгольдер – сферичний резервуар для накопичення біогазу

Нещодавно на підприємстві «Компанія Ензим» встановили стаціонарне газосховище – газгольдер. Резервуар для накопичення і зберігання газу має сферичну форму. Газгольдер – це частина нової додаткової технологічної анаеробної лінії очищення стічних вод. Нагадаємо, що в результаті поглибленого очищення стоків на сучасному комплексі очисних споруд «Компанія Ензим» буде отримувати біогаз.

ГазгольдерЗа принципом роботи – це сухий газгольдер. «Він двомембранний. Зовнішня стінка – захисна, захищає від механічного та атмосферного впливів, внутрішня – робоча, яка в певних межах змінює свій об’єм в залежності від балансу об’ємів отриманого та спожитого біогазу. Продукований біогаз з реактора потрапляє в газгольдер, де одночасно частково конденсується волога. Газгольдер має дві функції: перша – в якості буфера-накопичувача, друга – працює як ресивер – для згладжування коливання тиску в системі. Сам біогаз зберігається під тиском 30-35 мбар», – пояснює майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим» Сергій Басараб.

Завдяки додатковій технологічній анаеробній лінії очищення стоків підприємство матиме альтернативу природному газу. «Цей комплекс продукуватиме біогаз. Завдяки системі анаеробної технологічної лінії підприємство отримуватиме майже 7000 м. куб. біогазу в добу. Об’єм отриманого біогазу від очищення стоків буде заміщати 70% потреб підприємства у природному газі», – розповідає Сергій Басараб.

Зазначимо, біогаз – це екологічне паливо. Його виробництво дає змогу скоротити кількість викидів метану в атмосферу. Зі слів екологів, метан впливає на парниковий ефект у 21 разів сильніше, ніж СО2, і перебуває в атмосфері 12 років. «Тому одним з найефективніших засобів боротьби з глобальним потеплінням є власне виробництво біогазу і його подальше використання для виробництва електроенергії та тепла», – зазначив майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим» Сергій Басараб.

До слова, в Україні є поодинокі приклади впровадження біогазових технологій. Перша установка була побудована 1993 року на свинофермі «Запоріжсталі». Як зазначають експерти, розвиток біогазових технологій в Україні дозволить у перспективі виробляти щорічно 1,5-6 млрд кубометрів еквіваленту природного газу. Це стане значним внеском у забезпечення енергетичної незалежності держави.

Share Button