Експерти обговорили екологічні проблеми Львова

У квітні «Компанія Ензим» взяла участь у дискусійній платформі «Екологічні проблеми у Львові. Швидкі та довгі рішення». Захід відбувся з ініціативи дискусійної платформи «Твоє місто. Львів» та за підтримки Європейського фонду з розвитку демократії. Експерти говорили про проблему сортування та утилізації сміття, реконструкцію міських очисних споруд тощо. Також розглядали приклади підприємств, які успішно ведуть екологічний менеджмент. Зокрема технічний директор «Компанії Ензим» Микола Шустер презентував екологічні новації на нашому підприємстві.

«Ми завжди стараємося дотримуватися принципу соціальної та екологічної відповідальності. Тому на усіх наших технологічних лініях запроваджено системи енергозбереження, повторного використання води, теплових ресурсів. Сьогодні ми вже отримуємо та використовуємо для власних потреб приблизно 3 тис. м3 біогазу в добу, це заміщає 30% споживання природного газу нашою компанією. Ми хочемо цей показник підвищити до 70%, і я думаю, що у найближчий рік нам це вдасться», — розповів технічний директор «Компанії Ензим» Микола Шустер.

Микола Шустер розповів про інвестиції, які здійснили впродовж останніх 10 років у очищення стічних вод. Результатом є власний, єдиний в Західній Україні сучасний комплекс очисних споруд. Він складається з анаеробної і аеробної стадій, займає площу футбольного поля, а за масштабом це – ще один завод на території дріжджзаводу.

«Вже інвестовано приблизно 4 мільйони євро. Також в цьому році ми плануємо ще 1 мільйон євро вкласти в цей екологічний проект. Зокрема наші технологічні лінії повністю автоматизовані, там відбувається процес очищення стічних вод. Також відбувається процес доочистки на аеробних очисних спорудах. Діє відділення залишкового аеробного мулу, його зневоднення, в об’ємі він зменшується фактично в декілька разів», — каже Микола Шустер.

Зневоднений мул реалізується фермерським угіддям як сертифіковане органо-мінеральне добриво.

У цьому проекті використане високотехнологічне та сучасне обладнання. Спеціалісти «Компанії Ензим» проводили моніторинг подібних очисних комплексів у декількох країнах Європи: Польщі, Німеччині, Нідерландах і Франції.

«Ми обрали німецьку технологію, а генпідрядником стала польська компанія», — зазначив Микола Шустер.

У цьому році почнеться спорудження ще одного анаеробного реактора для очищення стоків «Компанії Ензим». Відтак невдовзі на підприємстві їх буде уже три. З їх допомогою, під поглибленого очищення стічних вод, комплекс очисних споруд буде продукувати біогаз.


Микола Шустер під час екологічної дискусії на тему зношеності львівських міських очисних споруд і їх модернізації зауважив, що такі технології є багатовартісними. Тому реконструкція міських очисних споруд неможлива без залучення значних інвестицій.

«Якщо говорити в масштабах міста, то вартість програми модернізації очисних споруд і каналізаційної мережі міста декілька років тому вартувала понад 1 мільярд грн. Громада таку суму не посилить. Питання виділення коштів на реконструкцію міських очисних потрібно піднімати на рівні не місцевих органів, а центральних органів влади», — каже технічний директор «Компанії Ензим» Микола Шустер.

Також у цьому напрямку повинні плідно співпрацювати місто та підприємства.

«Наша компанія вирішила інвестувати кошти для покращення ситуації в місті. Минулого року ми виділили 6 мільйонів гривень на модернізацію каналізаційного господарства Львова. Ці інвестиції дозволяють розвантажити та покращити роботу міських очисних споруд», — розповів Микола Шустер.

Share Button