Експерти французької компанії Egis відвідали комплекс очисних споруд «Компанії Ензим»

На підприємстві «Компанія Ензим» побували експерти французької компанії Egis. Делегація відвідала унікальний для України комплекс очисних споруд для поглибленого очищення стічних вод.  Egis має багаторічний досвід роботи у напрямку оцінки українських підприємств у сфері водопостачання, водовідведення та підвищення енергоефективності.

Зранку на подвір’Ї підприємства тривають монтажні роботи – тут майстри проводять теплоізоляцію другої анаеробної ємкості та обшивають височенну конструкцію металом. Двоє експертів французької компанії Egis після коротких роз’яснень технічного директора підприємства Миколи Шустера вирушають на екскурсію об’єктами виробництва. Адже комплекс очисних споруд, який використовує підприємство, – єдиний сучасний у Львові та області, що застосовує біологічні методи очистки стічних вод відповідно до світових технологій.

«Ми самі були ініціаторами цього візиту, – розповідає Наталія Обозненко, спеціаліст компанії  Egis. –  Ми вже знайомі з «Компанією Ензим», адже неодноразово зустрічалися у різних проектах, а сьогодні ми приїхали з метою ознайомитися з адаптацією іноземних технологій до українського законодавства, до українських реалій. Дуже цікаво, як українські підприємства дають собі раду з цими процесами».

Сьогодні друга технологічна лінія очисних споруд «Компанії Ензим» перебуває на етапі підготовки до пускових робіт. Вже після завершення теплоізоляції та обшиття 24-метрової ємкості вона буде готова до гідравлічних випробувань і старту. Підприємство використало обладнання шести країн-виробників: Німеччини, Швейцарії, Італії, Чехії, Австрії та Польщі. Завдяки додатковій анаеробній лінії компанія планує отримувати 7000 м3 біогазу за добу, а це – 70% від потреби природного газу.

«Тут нема з чим порівнювати, це абсолютно європейський стиль і технологічні підходи до своєї роботи та соціальної відповідальності. Абсолютно все відповідає європейським стандартам, – ділиться враженнями Наталія Обозненко. – Добре, що є такі споруди в Україні, і що українське підприємство розуміє важливість і вплив на екологію. На жаль, я таких підприємств ще не бачила, тому це єдине, яке є. І добре, що воно є у Львові, це приємно. Ми дуже багато побачили, дізналися багато корисної інформації, яку будемо використовувати у своїй роботі». 

Під час візиту французьким фахівцям показали сам комплекс, нову технологічну лінію поглибленого очищення стоків, а також розповіли про залучення європейського досвіду і технологій в очищенні стоків. До того ж, «Компанію Ензим» не вперше відвідують іноземні експерти, тому такі екскурсії на підприємстві не рідкість, розповідає Микола Шустер.

«Зазвичай делегації до нас їдуть досить часто – як місцеві, з України, так і з-за кордону, які цікавляться комплексом очисних споруд як прикладом. І хочуть переймати такий досвід в силу своїх можливостей. Також і представники Egis вже були в нас на підприємстві, а цього разу приїхали їхні колеги. Підозрюю, після розповідей і вражень від першого візиту сьогоднішня делегація приїхала, щоб роздивитися та ознайомитися з усім ближче», – усміхається Микола Шустер.

Як зауважив технічний директор, третю анаеробну ємність комплексу очисних споруд заплановано запустити в кінці вересня.

«Зараз нашими європейськими партнерами вирішується питання пошуку і завантаження біомаси – необхідної складової для продукування біопалива. Тому ми очікуємо і докладаємо максимум зусиль для того, щоб стартувати в кінці вересня», – додав Микола Шустер.                                                           

Довідка:

Egis – провідна інжинірингова група Франції. Протягом 20 років Egis бере активну участь в оцінці ефективності роботи українських підприємств сфери водопостачання та водовідведення, підвищення енергоефективності та структурування проектів ДПП.

Share Button