Для малечі працівників «Компанії Ензим» провели майстер-клас із різних технік писанкарства

На майстер-класі, який пройшов у виставковому залі Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького, діти спробули давні й сучасні техніки розпису пасхальних яєць. Писанки, крапанки, дряпанки і великодній декор з кольорових ниток і стрічок – кожен знайшов собі заняття до душі.

Участь у писанкарському майстер-класі взяло близько 40 дітей та батьків, а дехто прийшов і всією родиною – з бабусею та дідусем.

“Наша мета – поширити давні традиції, показати діткам класичні і новітні техніки розпису, які можна використовувати. У цьому майстер-класі могли взяти участь і п’ятирічні діти, і дорослі”, – розповідає Любов Вовк, менеджер з навчання та розвитку «Компанії Ензим».

Як і в часи прапрабабусь, на кожному столі стояла запалена свічка, над якою малеча розтоплювала віск, щоб нанести писачком візерунок на яйце. Впоратися з дорослою технікою розпису дітям допомагали професійні писанкарки і батьки.

«Окремо ми розмістили столи для класичного писанкарства, адже для цього потрібні фарби і спеціальне приладдя. Також у нас було місце для техніки з новітнього розпису. Кожен обирав, що йому більше подобалося», – пояснила Любов Вовк.

Діти так захопилися розписом, що розфарбували у різні кольори та візерунки аж по декілька великодніх яєць.

«Я намалював жовту, червону і синю писанку. А зараз малюю четверту, – показує восьмирічний Ростислав Ціж візерунчасті крашанки. – В мене був віск, але спочатку я малював олівцем по яйці, а потім розфарбував кольром – опустив його на 5 хвилин у склянку з фарбою. Вийшло дуже гарно».

Леся Брухаль, бабуся Ростислава, яка на підприємстві працює економістом із збуту, розповідає, що і вдома навчає внука писанкарству.

«У майстер-класі зі створення писанок беремо участь вперше, передусім вирішили прийти сюди заради своїх донечок. Їм це дуже цікаво, – каже Наталя Янович, економіст з фінансової роботи компанії. – Мені подобаються українські традиції – писанкарство, вишивання. Кілька тижнів тому ми були з дітьми на майстер-класі з випікання великодніх пташок».

Сестри Соломія та Аня Янович вже впоралися зі своїми писанками і чекали, поки вироби підсохнуть.

«Я розмальовувала червону, зелену, жовту, і ще вийде кольорова писанка з ниток. Мені сподобалось, було неважко. А друге завдання було трохи важке», – ділиться враженнями шестирічна Соломія. «Треба було кульку обмотати клеєм і нитками, а коли вона висохне – луснути її сірничком і вийде писанка-сіточка», – допомагає сестрі семирічна Аня.

Передвеликодній родинний майстер-клас “Компанія Ензим” організувала вперше.

«Побачимо, можливо згодом він стане традицією для наших працівників», – підсумувала Любов Вовк.

Share Button