800 представників галузі енергозбереження та промислових компаній обговорили питання очистки води на Екофорумі «Вода та Енергія»

Вчетверте «Компанія Ензим» стала партнером Міжнародного екофоруму «Вода та Енергія», який зібрав міжнародних експертів з впровадження новітніх технологій очищення стічних вод. На сьогодні компанія має 16-річний досвід очищення стоків та продовжує модернізацію власних очисних споруд відповідно до світових стандартів.

Досвід «Компанії Ензим» і тісна співпраця з ЛМКП «Львівводоканал» вже не перший рік стає основою партнерства з Міжнародним Екологічним Форумом «Вода та Енергія». Цьогоріч Форум зібрав найбільшу кількість учасників — 800 представників галузі енергозбереження, промислових компаній, захисників довкілля обговорювали питання очистки води.

Головна мета Екофоруму — це створення майданчика для популяризації ідеї мудрого поводження з ресурсами і, зокрема, водою, зазначив Дмитро Ванькович, заступник директора ЛМКП «Львівводоканал» та директор проекту «Екофорум «Вода та Енергія».

«Всі ті підприємства, які думають, що інвестиії в очистку — це щось непотрібне, надлишкове, надмірне — це в принципі неправильний підхід. До честі «Ензиму» можу відмітити, що ті плани реконструкції очисних споруд, які вони задекларували протягом останніх п’яти років, — дотримуються», — зазначив Дмитро Ванькович.

«Компанія Ензим» однією з перших побудувала локальні очисні споруди ще в 2004 році та протягом усього періоду експлуатації постійно вдосконалювала технології.

«Основне завдання очисних споруд — очистити стоки підприємства і зменшити навантаження на міські очисні споруди. Перша черга очисних споруд «Компанії Ензим» була побудована ще в 2004 році і ґрунтується на біологічних методах очищення стічних вод. Причиною вибору такої технології був суттєвий фактор — економічний ефект, який ми отримали під час процесу очищення стічних вод, тобто отримання біогазу, який використовується для потреб виробництва, заміщуючи споживання природного газу», — пояснив Сергій Басараб, майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим».

На сьогодні компанія використовує близько 70% біогазу, а після реалізації третього етапу модернізації очисних споруд заміщення природного газу сягне показника 100%.

«Ми використовуємо дві стадії очищення стоків. Перша стадія, основна, має більшу ступінь очищення стічних вод по органіці — до 75%, яка і продукує біогаз. Друга стадія, аеробна, доочищає ці стоки до 95%, в цю стадію ми інтегрували процес ультрафільтрації», — зазначив Сергій Басараб.

На сьогодні компанія впроваджує третій етап модернізації очисних споруд, який ще більше поглибить очищення стічних вод.

Share Button